2009/09/12

Masquerade Aragon


Jeden z moich najnowszych nabytków to Masquerade Aragon, w kolorze teal i rozmiarze oczywiście 30E. Z samą firmą Masquerade już się spotkałam przy okazji bardzo przeze mnie upragnionej Antoinette w kolorze wrzosowym, ale o tym staniku może jeszcze (i to już niedługo) wspomnę.
Aragon jest modelem, który przez wielu lat pojawiał się co sezon w innej odsłonie kolorystycznej. Ta niebieska, z brązową wstążeczką była bodaj ostatnia.
Wykonany jest z błyszczącego, śliskiego materiału, przypominającego atłas czy satynę, a wykończony bogatą koronką w tym samym niebieskim kolorze z przeplecioną górą miseczki wstążeczką w kolorze brązowym. Wstążeczka wkomponowana jest w taki sposób i jest na tyle luźna że nie ma szans kroić piersi, bowiem sama pierś trzymana jest wewnętrzną, lekko usztywniną cienką gąbką, warstwą. Stanik jest nieprzeciętnie urodziwy, błyszczy i daje wrażenie luksusu. Ramiączka z przodu również obszyte materiałem atłasopodobnym, tym samym skrócona została ich regulacja, ale służyć to miało oczywiście urodzie stanika.
Co do rozmiarówki Masquerade to juz w przypadku Antoinette okazał się że stanik w moim standardowym rozmiarze nie tylko nie daje efektu "jabuszek w koszyczku" ale i odstaje. Co do Aragona obawiałam się że rozmiar 30E będzie nawet mały i tu zaskoczenie, w tym przypadku również chętnie przymierzyłabym rozmiar mniejszy, czyli 30DD. Niestety kupując "okazje" na Ebayu nie miałam takiej szansy, a szkoda. Po porządnym wygarnięciu na większej piersi stanik leży pięknie, na mniejszej nieco odstaje, niestety już po kilku ruchach rękami piersi nieco uciekają i już obie miseczki odstają. Z powodu grubości usztywnianych miseczek jest to niestety widoczne spod obcisłych bluzek. Materiał przyszyty do ramiączek też niestety zwja się gdy są mocniej skrócone, ale od strony skóry podszyty jest bardzo przyjemną, mięciutką tkaniną. Obwód należy do luźniejszych, co zauważył nawet mój mąż ;D.

Kształt Aragon robi bardzo krągły i jabuszkowy, niestety do tego najpierw pasowałoby wypełnić miseczkę :(.
Podsumowując: na pewno odznacza się pod bluzkami, nie koszulowymi, ale pod obcisłymi - na pewno. Koronka lubi odstawać bo jest naszyta na gąbkową miseczkę, a nie jako jej przedłużenie. Luźno wpleciona wstążeczka również dodatkowo odznacza się pod obcisłymi bluzkami. Na plus na pewno okrągły kształt jaki nadaje piersiom i piękny dekolt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz